Dodatki
do smażonych ryb

Dodatki do smażonych ryb

Dania dostępne również na wynos (bez dowozu)!


dodatki do smażonych ryb

Frytki

4,50

porcja

dodatki do smażonych ryb

Talarki

4,50

porcja

dodatki do smażonych ryb

Dufinki

4,50

porcja

dodatki do smażonych ryb

Surówki

4,50

porcja

dodatki do smażonych ryb

Nuggetsy

5,50

porcja

dodatki do smażonych ryb

dodatki do smażonych ryb

RYBY W NASZYM MENU

ryby smażone

DORSZ ATLANTYCKI

Popularna ryba atlantycka od lat króluje na polskich stołach i trudno się temu dziwić, bowiem nie brakuje jej ani wartości odżywczych ani walorów smakowych. Kruche, białe mięso dorsza świetnie smakuje zarówno pieczone, jak i smażone czy grillowane. Stanowi ponadto cenne źródło witamin, minerałów i zdrowych tłuszczów!

ryby smażone

ŁOSOŚ

Te tłuste ryby są ponadto prawdziwymi bombami witamin, minerałów i zdrowych kwasów tłuszczowych. Pozytywnie wpływają na nasz wzrok, skórę i kości, koją nerwy oraz zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Spożywanie łososia jest zalecane również cukrzykom. Dla zdrowia i urody – jedzmy łososia, ile się da!

ryby smażone

PSTRĄG

Ideał! Pieczony w całości, faszerowany, grillowany, wędzony lub panierowany – w każdej postaci pstrąg jest jedną z najsmaczniejszych ryb słodkowodnych. Spokrewniony z łososiem, doceniany przez najznamienitszych smakoszy, zachwyca delikatnym smakiem, który znakomicie komponuje się z wyrazistymi ziołami i przyprawami.

ryby smażone

HALIBUT

Bliski kuzyn flądry, zamieszkujący głębiny oceanów, to nie tylko pyszny kąsek, lecz również bogate źródło witaminy A. Jego białe, tłuste mięso uchodzi za jedno z najzdrowszych. Soczyste, delikatne i smaczne, znakomicie nadaje się do duszenia, pieczenia a także grillowania.

ryby smażone

DORADA

Dorada charakteryzuje się białą barwą i małą ilością ości. Mięso dorady to dobre źródło pełnowartościowego białka, witamin z grupy B, głównie witaminy B12, żelaza, witaminy D oraz fosforu. Ponadto w doradzie znajdziemy sporo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

ryby smażone

MIRUNA

Miruna należy do ryb dorszokształtnych występujących w Oceanie Spokojnym. Popularność tej ryby wzrasta zarówno w całej Europie, jak i w Polsce. Mięso miruny charakteryzuje się białą barwą, kruchością, delikatnością oraz wyjątkowym smakiem.

dodatki do smażonych ryb

SANDACZ

Sandacz ma białe, delikatne mięso. Jest rybą chudą, o niskiej zawartości tłuszczu ogółem, posiada korzystny profil kwasów tłuszczowych. Dodatkowo w sandaczu znajdziemy znaczne ilości selenu, witaminy D oraz witaminy B12, które mają dobroczynny wpływ na organizm.

dodatki do smażonych ryb

OKOŃ NILOWY

Dorasta do 200 cm i 200 kg masy ciała. Należy do grupy największych ryb słodkowodnych. Uważany za rybę bardzo wartościową i zdrową, chętnie spożywaną na całym świecie.
Stanowi źródło kwasu tłuszczowego omega-3. Jest bardzo mięsisty, o zwartej strukturze. Ma jasne, delikatne mięso, praktycznie bez ości.

firma bosman

MORSZCZUK

Morszczuk to jedna z najbardziej popularnych ryb w polskiej kuchni. Jego mięso jest kruche i delikatne o barwie białej lub jasnoróżowej. Morszczuk jest chudy i lekkostrawny. Rybę można nabyć w postaci filetów, które przygotowuje się na wiele sposobów. Zaletami żywieniowymi morszczuka jest bogactwo kwasu foliowego, witamin oraz soli mineralnych.